Thursday, January 2nd 

Game 1 Blue:  9 am:  Atascocita-1 vs. College Park A-1 (Atascocita advances on PK's)

Game 1 Orange:  10:30 am:  College Park B -0 vs. . Seven Lakes B-5

Game 2 Blue:  12 noon:  Grand Oaks-1  vs. Aldine-0

Game 2 Orange:  1:30 pm:  Montgomery -1 vs. Aldine B-0

Game 3 Blue:  3 pm:  Seven Lakes A -0 vs. Memorial-0 (Seven Lakes advances on PK's)

Game 3 Orange:  4:30 pm:  MacArthur -0 vs. Elsik-5

Game 4 Blue:  6 pm:  Porter -1 vs. Kingwood-2

Game 4 Orange:  7:30 pm:  Stratford -2 vs. The Woodlands White-1

Friday, January 3rd

Game 5 Orange:   9 am College Park B -0 vs Aldine B-0 (college Park advances on PKS)

Game 5 Blue: 10:30 am College Park A -2 vs. Aldine -2 (College Park advances on PK's)

Game 6 Orange:  12 noon Seven Lakes B -7 vs. Montgomery -0

Game 6 Blue:  1:30 pm Atascocita-6  vs. Grand Oaks-0

Game 7 Orange:  3 pm  MacArthur-1 vs. The Woodlands White -5

Game 7 Blue:  4:30 pm Memorial -3 vs. Porter -1

Game 8 Orange:  6 pm Elsik -0 vs. Statford-5

Game 8 Blue:  7:30 pm Seven Lakes -1 vs. Kingwood -0

Saturday, January 4th

Game 10 Orange:  9 am:  College Park B -0 vs. The Woodlands White -4 (Consolation Championship)

Game 10 Blue 10:30 am:  College Park A -0 vs. Memorial-2  (Consolation Championship)

Game 11 Orange:  12 noon Montgomery-0 vs Elsik-2 (3rd place)

Game 11 Blue: 1:30 pm:  Grand Oaks-0 vs Kingwood-6 (3rd place)

Game 12 Orange:  3 pm:  Seven Lakes B -0 vs. Stratford -2 (Championship)

Game 13 Blue:  4:30 pm Atascocita -0 vs.Seven Lakes A -1 (Championship)


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 All Tournament Team 

Name Grade School
Stephanie Martinez 11 Aldine A
Evelyn Martinez 10 Aldine B
Sofia Penning 10 Atascocita
Simmy Gupta 10 College Park A
Marina Palandro 9 Colelge Park B
Alixon Ramirez Rivera 10 Elsik
Ella Jo Weninger 9 Grand Oaks
Haley Eargle 10 Kingwood
    MacArthur
Andrea Herrera 10 Memorial
Sarah Scheler 9 Montgomery
Mehwish Cloudhry 9 Porter
*Maddyson Rich (Blue Bracket MVP) 9 Seven Lakes A
Casey Ray Willingham 10 Seven Lakes B
*Elle Howell (Orange Bracket MVP) 9 Stratford
Gwen Alexander 9 The Woodlands

 




News

2019 Summer Soccer Camp

May 06, 2019   read more

End of Season Banquet April 30th

March 28, 2019   read more

Summer Workout 2019 Posted

March 24, 2019   read more

February 8th Games Cancelled

February 08, 2019   read more

Scrimmage Changes for Dec. 31st

December 30, 2018   read more

JV Grey Takes 2nd

January 05, 2019   read more
Upcoming Games
Thu Dec 10/20 4:30pm: (2021 Junior Varsity)
@ Cleveland High School
Junior Varsity -
Cleveland (scrimmage) -
Thu Dec 10/20 6:30pm: (2021 Varsity)
@ Cleveland High School
Varsity -
Cleveland (scrimmage) -
Sat Dec 12/20 10:00am: (2021 Junior Varsity)
@ Grand Oaks High School
Huffman Hargrave (scrimmage) -
Junior Varsity -
Recent Results
Thu Mar 19/20 7:30pm: (2020 Varsity)
Varsity -
Caney Creek (Parent Night) -
Thu Mar 19/20 5:30pm: (2020 Junior Varsity)
Caney Creek (Parent Nigth) -
Junior Varsity -
Sat Mar 14/20 12:00pm: (2020 Varsity)
Varsity -
New Caney (Sponsor Appreciation Night) -
Photos
2019 Ropes Course Camping Trip
2019 Favorite Teacher Night
2019 Action Photos
2019 Ropes Course Camping Trip
2019 Action Photos
2019 Ropes Course Camping Trip
2019 Action Photos
2019 Action Photos
Ropes Course 2018
Ropes Course 2018
Ticker
  • Welcome to the new home of the Grand Oaks Grizzlies Girls Soccer Team
  • Strong Alone. Unstoppable Together.
Countdown

Countdown to
Start of 20-21 Season

(Nov 30, 2020 @ 11:30am)

39:13:0:1

Attendance

Number of visits to the site:

126039

Weather