Players
# | Name | POS | B | T | School | GRAD | Hometown | College |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14 | Craig Allison | P | R | R | Glencoe | |||
19 | Travis Bickmann | OF | R | R | Crown College | |||
32 | Joe Borak | IF/OF | R | R | Central High School | 12 | Norwood | UMD |
32 | Dennis Braun | P/IF | L | R | Central High School | 02 | Waconia | University of Minnesota |
33 | Nolan Braun | OF | R | R | Central High School | 01 | Waconia | |
9 | Kyle Brazil | P,OF | L | L | Central High School | 13 | Norwood | Ridgewater |
15 | Alex Buckentine | P/OF | R | R | Central High School | 07 | Green Isle | Riverland C.C. |
6 | Clint Buckentine | OF | R | R | Hamburg | |||
5 | Eric Buckentine | IF | R | R | Central High School | 11 | Green Isle | |
15 | Erik Buckentine | P/IF | R | R | Central High School | 11 | Green Isle | St. Thomas |
24 | Jared Buesgens | P | R | R | Waconia High School | Waconia | ||
1 | Ryan Burkhart | IF | R | R | 05 | Waconia | Crown College | |
24 | Brian Crane | IF | R | R | Oak Grove High School (Calif) | 01 | Belle Plaine | University of Upper Iowa |
5 | Eric Crane | C | R | R | Oak Grove High School (Calif) | 03 | Mankato | Minnesota State-Mankato |
5 | Jason De Wahl | C | S | R | Chanhassen | |||
11 | Jesse Fasching | P/IF | R | R | Central High School | 11 | Norwood | St. Cloud Tech |
34 | Chad Feltmann | IF | L | L | Central High School | 1993 | Norwood | |
5 | Matt Foster | OF | R | R | Jackson | |||
7 | Mike Fritz | P | R | R | Cologne | |||
14 | Edgar Galinardo | P | R | R | ||||
32 | Josh Genske | P/OF | R | R | Mayer High School | 10 | Mayer | |
2 | Nick Gillette | IF | R | R | Crown College | |||
17 | Dylan Gilster | P,IF | R | R | Waconia High School | 14 | Waconia | |
18 | Kevin Gurule | P/IF | R | R | 00 | Norwood | ||
21 | Kris Gurule | IF | R | R | Chaska High School | 11 | Victoria | |
24 | Troy Herrmann | 3rd | R | R | NYA | |||
22 | Matt Herrmann | IF | R | R | NYA | |||
7 | Trevor Herrmann | P, IF | R | R | Chaska High School | 08 | Chaska | University of Minnesota |
8 | Matt Hoen | OF | R | R | Central High School | 02 | Norwood | Ridgewater |
33 | Jeremy Ische | C | R | R | NYA | |||
4 | Nick Ische | P | R | R | Central High School | 08 | Norwood | |
1 | Chad Ische | P/IF | R | R | Mayer Lutheran | 11 | Victoria | UMD |
1 | Chad Ische | OF | R | R | Mayer Lutheran | 11 | Victoria | St. Cloud Tech |
6 | Scott Johnson | IF | R | R | Chaska | |||
20 | Eric Johnson | P | R | R | Chanhassen | |||
34 | Dylan Johnson | IF/P | R | R | Chaska High School | 13 | Chaska | UW - Eau Claire |
5 | Scott Keller | OF | R | R | Waconia | |||
2 | Trevor Knight | IF | R | R | Orono High School | 13 | Maple Plain | |
23 | Brian Knight | OF | L | R | Orono High School | 08 | Maple Plain | Augustana |
11 | Scott Kohls | C | L | R | New Germany | |||
4 | Paul Kube | IF | L | L | Central High School | Norwood | ||
4 | Jesse Kube | 1B | R | R | New Auburn | |||
22 | Jon Kummer | P. OF | R | R | Chaska High School | 10 | Chaska | UMD |
22 | Garret Lanier | P/C | R | R | Chaska High School | 09 | Chaska | |
23 | Craig LaPlante | P | L | L | Waconia High School | 05 | Waconia | Mesabi Range. C.C. |
14 | Ben Lester | IF | R | R | Waconia | |||
14 | Jordan Litschewski | OF | R | R | Chaska High School | 13 | Chaska | St. Olaf |
17 | Justin Loehrs | OF/IF | R | R | Central High School | 04 | Mankato | Bethany College |
29 | Brad Lucker | IF/OF | R | R | Central High School | Norwood | St. Cloud | |
10 | David McCoy | IF | R | R | 07 | Tracy | ||
46 | Dusty Meuleners | OF | R | R | Central High School | 08 | Norwood | Gustavus College |
19 | Dan Oelfke | OF/P | R | R | Central High School | 02 | Hamburg | |
11 | Jake Ostby | IF,OF | R | R | Chaska High School | 13 | Cologne | South Dakota State |
9 | Colton Otto | IF | R | R | Central High School | 10 | Norwood | |
12 | Colton Otto | IF/OF | R | R | Mayer Lutheran | Mayer | ||
10 | Josh Otto-Fisher | OF | R | R | NYA | |||
9 | Will Payton | IF | R | R | NYA | |||
22 | Phil Pijohn | C | R | R | New Prauge | |||
16 | Jason Prchal | OF | R | R | Central High School | 08 | Norwood | |
17 | Paul Prescher | P/OF | L | R | Chaska High School | 08 | Chaska | Mankato State Univiersity |
5 | Dean Rinnan | P,IF | R | R | Chaska High School | 13 | Chaska | |
6 | Matt Roberts | P | R | R | Glencoe | |||
22 | Jevon Rondeau | IF/OF | R | R | Central High School | 12 | Norwood | |
26 | Greg Rotunda | IF/P | R | R | Appleton | |||
20 | Geoff Rotunda | IF/OF | R | R | Appleton | |||
21 | Berend Schnabel | C,P | R | R | Chaska High School | 13 | Chaska | Crown College |
19 | J.P. Schwartz | P | L | R | Glencoe | |||
18 | Eric Seemann | IF/OF | R | R | Central High School | 10 | Norwood | |
15 | Steve Sorensen | IF,OF | R | R | Chaska High School | 10 | Chaska | St. Thomas |
3 | Corey Storms | IF | L | R | Central High School | 00 | Norwood | Dunwoody |
5 | Tony Swanson | P/IF | R | R | Central High School | 06 | Cologne | |
20 | Brad Swanson | P | R | R | Prior Lake | |||
21 | Tim Swanson | P/IF | R | R | Central High School | 12 | Norwood | |
20 | Reid Teigland | IF | R | R | Chaska High School | 10 | Cologne | Dakota Technical |
19 | Luke Tellers | P/OF | L | R | Minnetonka | |||
15 | Jake Tharalson | IF/P | R | R | ||||
24 | Taylor Trick | P,OF | L | L | Central High School | 13 | Norwood | Bemidji State |
25 | Jordan Voigt | OF | R | R | Central High School | 07 | Norwood | Ridgewater |
6 | Scott Willmsen | IF | R | R | Mayer Lutheran | 11 | Chanhassen | UMD |
9 | Dereck Wolter | P/IF | R | R | NYA | |||
30 | Bobby Zellmann | C | R | R | Shakopee High School | Shakopee | SW Minnesota State | |
12 | Bob Zellmann Jr. | P | R | R | NYA |
Coaches
# | Name | POS | Hometown |
---|---|---|---|
Jimmy Zellmann | Manager | Norwood | |
3 | Corey Storms | Manager | Norwood |
7 | Trevor Herrmann | Manager | Chaska |