Junior 2010 Schedule - Revised 5/6/2010 |
Kennedy 1 |
Jim Pliner |
|
pliner@madison.k12.wi.us |
Kennedy 2 |
Darrin Blang |
|
dblang@otie.com |
Kennedy 3 |
Jared Redders |
|
jared_redders@mcfarland.k12.wi.us |
Kennedy 4 |
Anthony Turnbill |
|
aturnbill@sbcglobal.net |
East 1 |
Doug Nelson |
608-235-0466 |
DouglasNlsn@yahoo.com |
East 2 |
Nate Campbell |
608-243-1446 |
NateTheatreGuy@aol.com |
East 3 |
Andrey Hansbro |
608-442-7658 |
Goat-1978@hotmail.com |
East 4 |
Jon Niehbur |
608-217-6829 |
JCNiebs@yahoo.com |
Sun Prairie 1 |
Joe Kramschuster |
608-577-7897 |
kramfam@tds.net |
Sun Prairie 2 |
Chris Fellers |
608-837-7263/608-239-4592 |
cfellers@gmail.com |
Sun Prairie 3 |
Rick Thiel |
608-837-3947/608-225-0060 |
rickthiel@spll.org |
Verona 6
|
Mark Gross |
608-288-9149 |
mgrossmail@yahoo.com |
Verona 5
|
Chad Armstrong |
608-848-5005 |
carmstrong@ptitle.com |
Verona 2
|
Ty Maiden |
608-845-9489 |
tjm@capital-brewery.com |
Verona 1
|
Tim Homan |
608-845-6113 |
tjhoman@tds.net |
Verona 7
|
Joe Imhoff |
608-845-3181 |
joseph.imhoff@charter.net |
Verona 8
|
Eric Rortvedt |
608-845-2127 |
rortvedt7@yahoo.com |
Verona 4
|
Doug Alt |
608-770-6783 |
ndalt@tds.net |
Verona 3
|
Tim Monson |
608-215-8869 |
tmonson@facstaff.wisc.edu |
Waupun 1 |
Brant Buchholz |
920-210-3639 |
brantbuc@gmail.com |
Waupun 2 |
Kevin Day |
920-210-7011 |
kday@powerweb.net |
|
|
|
|
Saturday, April 24 |
|
|
|
9:00 AM Kennedy 1 vs Kennedy 2 (KLL) |
|
|
|
12:00 PM Kennedy 3 vs Kennedy 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, April 27 |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 1 vs Kennedy 3 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, April 28 |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 2 vs Kennedy 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, May 1 |
|
|
|
9:00 AM Kennedy 1 vs East 1 (KLL) |
|
|
|
12:00 PM Kennedy 3 vs East 3 (KLL) |
|
|
|
9:00 AM East 2 vs Kennedy 2 (EMLL) |
|
|
|
12:00 PM East 4 vs Kennedy 4 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, May 3 |
|
|
|
5:30 PM Kennedy 2 vs East 1 (KLL) |
|
|
|
7:30 PM Kennedy 4 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs Kennedy 1 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, May 5 |
|
|
|
6:00 PM East 3 vs Kennedy 4 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 3 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, May 6 |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 1 vs Waupun 1 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs Waupun 2 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, May 8 |
|
|
|
9:00 AM - Waupun 1 vs Sun Prairie 1 (Schlieve) |
|
|
|
12:00 PM - Waupun 2 vs Sun Prairie 2 (Schlieve) |
|
|
|
9:00 AM - Kennedy 2 vs Sun Prairie 3 (KLL) |
|
|
|
9:00 AM - East 1 vs East 2 @ EMLL |
|
|
|
12:00 PM - East 3 vs East 4 @ EMLL |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, May 10 |
|
|
|
6:00 PM Verona 1 vs Waupun 1 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 3 vs Verona 2 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM East 1 vs Waupun 2 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, May 11 |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 4 vs Verona 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, May 12 |
|
|
|
6:00 PM East 3 vs Sun Prairie 1 (EMLL) |
|
|
|
5:30 PM Kennedy 3 vs Sun Prairie 2 (KLL) |
|
|
|
7:30 PM Kennedy 2 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Waupun 2 (Schlieve) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, May 13 |
|
|
|
6:00 PM - Verona 5 vs Sun Prairie 2 (VLL) |
|
|
|
5:30 PM Kennedy 1 vs Verona 6 (KLL) |
|
|
|
7:30 PM Kennedy 3 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Kennedy 2 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM East 1 vs Sun Prairie 3 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Friday, May 14 |
|
|
|
6:00 PM Verona 3 vs Sun Prairie 1 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM East 4 vs E3 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, May 15 |
|
|
|
9:00 AM Verona 7 vs Sun Prairie 1 (VLL) |
|
|
|
9:00 AM - East 4 vs East 2 @ EMLL |
|
|
|
12:00 PM East 1 vs Verona 8 (EMLL) |
|
|
|
9:00 AM Kennedy 2 vs Waupun 2 (KLL) |
|
|
|
12:00 PM Kennedy 1 vs East 3 (KLL) |
|
|
|
9:00 AM - Waupun 1 vs Sun Prairie 2 (Schlieve) |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, May 17 |
|
|
|
6:00 PM Verona 7 vs East 1 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs Verona 8 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 2 vs Waupun 2 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Kennedy 4 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs East 3 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, May 18 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 3 vs Verona 1 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 3 vs Waupun 1 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, May 19 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs Sun Prairie 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM East 1 vs East 4 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs Waupun 1 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 1 vs East 3 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, May 20 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs Verona 3 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Verona 4 vs Sun Prairie 3 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs Kennedy 4 (EMLL) |
|
|
|
5:30 PM - Kennedy 3 vs East 1 (KLL) |
|
|
|
7:30 PM - Kennedy 1 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Friday, May 21 |
|
|
|
6:00 PM Verona 2 vs Waupun 2 (VLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, May 22 |
|
|
|
9:00 AM Sun Prairie 1 vs Verona 5 (Sacred Hearts) |
|
|
|
9:00 AM Verona 6 vs East 2 (VLL) |
|
|
|
9:00 AM Waupun 1 vs Sun Prairie 3 (Schlieve) |
|
|
|
12:00 PM Waupun 2 vs Sun Prairie 1 (Schlieve) |
|
|
|
9:00 AM Kennedy 1 vs Kennedy 2 (KLL) |
|
|
|
12:00 PM Kennedy 3 vs Kennedy 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, May 24 |
|
|
|
6:00 PM Verona 5 vs Sun Prairie 3 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM East 1 vs Verona 6 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 4 vs Waupun 1 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs East 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, May 25 |
|
|
|
5:30 PM Kennedy 2 vs Verona 7 (KLL) |
|
|
|
7:30 PM - Kennedy 3 vs Kennedy 1 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Verona 8 vs Sun Prairie 3 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs Kennedy 4 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs Verona 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, May 26 |
|
|
|
6:00 PM East 1 vs Sun Prairie 2 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 3 vs Kennedy 4 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 3 vs Waupun 2 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, May 27 |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Verona 4 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 2 vs Sun Prairie 1 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Verona 1 vs Sun Prairie 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs Sun Prairie 3 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Friday, May 28 |
|
|
|
6:00 PM Verona 3 vs East 3 (VLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, June 1 |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 1 vs Verona 3 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs Verona 6 (SP JV Field) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 3 vs SP2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs East 4 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, June 2 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs Kennedy 4 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM East 3 vs Sun Prairie 2 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs Waupun 1 (High School Field) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, June 3 |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs Verona 1 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Verona 5 vs East 1 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Kennedy 1 (Schlieve) |
|
|
|
5:30 PM Kennedy 4 vs Verona 4 (KLL) |
|
|
|
7:30 PM Kennedy 2 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, June 5 |
|
|
|
9:00 AM Sun Prairie 3 vs Verona 7 (Sacred Hearts) |
|
|
|
9:00 AM - Verona 8 vs Waupun 2 (VLL) |
|
|
|
12:00 PM - Verona 2 vs Sun Prairie 2 (VLL) |
|
|
|
9:00 AM - Waupun 1 vs East 1 (Schlieve) |
|
|
|
9:00 AM East 2 vs East 3 (EMLL) |
|
|
|
9:00 AM Kennedy 4 vs Kennedy 3 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, June 7 |
|
|
|
6:00 PM East 1 vs Verona 3 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Verona 4 vs Sun Prairie 1 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs Sun Prairie 3 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs Kennedy 1 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 2 vs East 3 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, June 8 |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 3 vs Verona 8 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, June 9 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 3 vs Sun Prairie 1 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 4 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Waupun 2 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM East 1 vs East 3 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, June 10 |
|
|
|
6:00 PM Verona 5 vs East 2 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs Verona 6 (Sacred Heart) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Kennedy 1 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 2 VS East 3 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM East 4 vs Waupun 2 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, June 12 |
|
|
|
9:00 AM - Verona 1 vs Waupun 2 (VLL) |
|
|
|
9:00 AM - Sun Prairie 3 vs Verona 2 (SP JV Diamond) |
|
|
|
9:00 AM - Waupun 1 vs East 2 (Schlieve) |
|
|
|
9:00 AM - Sun Prairie 1 vs Sun Prairie 2 (Sacred Heart) |
|
|
|
9:00 AM - East 4 vs Verona 7 (EMLL) |
|
|
|
9:00 AM - Kennedy 3 vs Kennedy 1 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, June 14 |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Verona 3 (VLL) |
|
|
|
6:00 PM Verona 5 vs East 1 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs Kennedy 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 1 vs Waupun 2 (KLL) |
|
|
|
8:00 PM Kennedy 4 vs East 4 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, June 15 |
|
|
|
6:00 PM Verona 2 vs Kennedy 4 (VLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, June 16 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs Kennedy 1 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM East 3 vs Sun Prairie 3 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs Waupun 1 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 3 vs East 2 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, June 17 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs East 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs Verona 4 (EMLL) - NO GAME AT EMLL, East 2 to play at SP 2
|
|
|
|
6:00 PM Kennedy 3 vs Waupun 1 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Saturday, June 19 |
|
|
|
9:00 AM Verona 1 vs Kennedy 3 (VLL) - NO GAME
|
|
|
|
9:00 AM Sun Prairie 3 vs Sun Prairie 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
9:00 AM Waupun 1 vs Kennedy 2 (High School Field) |
|
|
|
9:00 AM East 3 vs Waupun 2 (EMLL) |
|
|
|
9:00 AM Kennedy 1 vs Kennedy 4 (KLL) |
|
|
|
9:00 AM Sun Prairie 2 vs Verona 8 (SP JV diamond) - NO GAME, SP2 to play SP3
|
|
|
|
|
|
|
|
Monday, June 21 |
|
|
|
6:00 PM Verona 7 vs East 3 (VLL) - NO GAME East 3 to play Waupun 2
|
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs East 3 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs Sun Prairie 2 (EMLL) |
|
|
|
5:30 PM - Kennedy 3 vs Sun Prairie 3 (KLL) |
|
|
|
7:30 PM - Kennedy 2 vs Kennedy 1 (KLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, June 23 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs East 4 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Waupun 2 (Schlieve) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, June 24 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs Kennedy 2 (Sacred Hearts) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs Kennedy 3 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM E1 vs East 2 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 1 vs East 3 (KLL) |
|
|
|
8:00 PM Kennedy 4 vs Sun Prairie 3 (KLL)
|
|
|
|
Saturday, June 26 |
|
|
|
9:00 AM Verona 5 vs (VLL) - NO GAME
|
|
|
|
9:00 AM Kennedy 4 vs Sun Prairie 2 (KLL) |
|
|
|
12:00 PM Kennedy 3 vs Kennedy 2 (KLL) |
|
|
|
9:00 AM Waupun 1 vs East 4 (Schlieve) |
|
|
|
9:00 AM East 1 vs East 3 (EMLL) |
|
|
|
12:00 PM East 2 vs Kennedy 1 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, June 28 |
|
|
|
6:00 PM Verona 1 vs Sun Prairie 1 (VLL) - NO GAME, SP 1 to play Waupun 1
|
|
|
|
6:00 PM Waupun 1 vs Sun Prairie 1 (High School Filed) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs East 1 (Schlieve) |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 3 vs East 4 (Sacred Hearts) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, June 29 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 3 vs Kennedy 1 (Sacred Hearts) |
|
|
|
|
|
|
|
Wednesday, June 30 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 (vs East 1 (Sacred Heart) |
|
|
|
6:00 PM East 2 vs East 4 (EMLL) |
|
|
|
|
|
|
|
Thursday, July 1 |
|
|
|
6:00 PM East 4 vs Sun Prairie 2 (EMLL) |
|
|
|
6:00 PM Kennedy 4 vs Kennedy 2 (KLL) |
|
|
|
6:00 PM Waupun 2 vs East 3 (Schlieve) |
|
|
|
|
|
|
|
Monday, July 5 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 1 vs Sun Prairie 3 (Sacred Hearts) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, July 6 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs Sun Prairie 3 (Sacred Hearts) |
|
|
|
|
|
|
|
Tuesday, July 7 |
|
|
|
6:00 PM Sun Prairie 2 vs Sun Prairie 1 (Sacred Hearts) |
|
|
|